7 Trolích atrakcí v Norsku

25.08.2018 ZpětMožná jste si ani neuvědomili – stejně jako já, co všechno je v Norsku spojené s Troly. Tito lesní skřítkové, kteří jsou jedním ze symbolů, jsou zastoupeni v názvech mnoha atrakcích a lákadel Norska. Jen namátkou úžasná vyhlídka Trolltunga, Trollfjord, Trollstigen, Trollveggen, Trollpikken, Trollkyrkja, Trolldalen, Trollfossen … už chybí jen Trolí město. A pozor - tak Trolí město také existuje – je ve Švédsku a jmenuje se Trollhättan.

Trolové jsou tradičními představiteli skandinávské mytologie, pohybují se zejména v noci a kdykoli se objeví na slunečním světle, tak zkamení. Procestujme Norsko a pojďme do míst, která dostala do názvu právě slovo Troll.

Trolltunga – Trolí jazyk

Jedna z ikonických skalních vyhlídek patří mezi nejnavštěvovanější norské atrakce. Skalní útvar ve tvaru vypláznutého jazyka se ční nad jezerem Skjeggedal. Na trolí jazyk se dostanete náročnější turistickou cestou, celá výprava z horního parkoviště vám zabere mezi 7 až 9 hodinami chůze. Vaší fotografií ze špičky Trolího jazyka se jistě rádi pochlubíte vašim přátelům.

 

Trollstigen – Trolí stezka nebo také Trolí cesta

Neuvěřitelně klikatá silnička začínající kousek za městečkem Åndalsnes na pobřeží Isfjordu vás dovede kolem vodopádu Stigfossen až k dech beroucím vyhlídkám. Cesta byla slavnostně otevřena králem Håkonem VII a sloužila víceméně jen pro turistické cíle. Pohledy do údolí (za jasného počasí je vidět až k fjordu) a ostré štíty skalnatých nad vámi se čnících vrcholů ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky.

 

Trollveggen – Stěna Trolů alias Trolí stěna

Dominantou nádherného údolí řeky Rauma a stejnojmenného národního parku je majestátní skalní stěna s převýšením přes 1.600 metrů. Patří mezi nejnáročnější horolezecké výzvy, poprvé byla zdolána až v roce 1967, tedy až řadu let poté, co byl slezen Mount Everest. Převis skalní stěny je značný, hodíte-li tedy kámen z vrcholu hory, pak dopadne téměř 150 metrů od jejího úpatí.

 

Trollpikken – Trolí penis

Ke skalnímu útvaru s trochu peprným názvem se váže teprve nedávný příběh. Místnímu „prudiči“ vadili turisté, kteří k Trollpikken mířili, a tak tajně skálu navrtal a Trolí ozdoba se zřítila do údolí. Událost se dostala nejen do norských médií, ale citoval ji New York Times. Norové neváhali a s pomocí moderní techniky kus skály vyzdvihli a znovu připevnili na původní místo. Popularita Trollpikken mnohonásobně vrostla a „prudiče“ dohnala karma. Dnes se na nádherný skalní útvar vydá určitě více obdivovatelů než dříve.

 

Trollkyrkja – Trolí jeskyně

Náš tak trochu tajný tip - ne tolik známé, ale o to úžasnější místo. Mezi Molde a Atlantskou cestou severně od obce Moen začíná nádherný trek údolím říčky Trolldalselva do jeskynního království ukrytého v horách nedaleko jezera Trolldalsvatn. Nezapomeňte si sebou vzít čelovku a dobrodružství v říši Trolí jeskyně může začít.

Trollfossen – Trolí vodopád

Dostáváme se k západnímu pobřeží plnému ostrovů a poloostrovů. Tady nedaleko od secesní perly Norska – Ålesundu se nachází vodopád, který má přídomek Trolí. Na území Norska však najdeme řadu dalších vodopádů jménem Trollfossen. Norsko je zkrátka zemí vodopádů, a tak si stačí jen vybrat.

 

Trollfjord – Trolí fjord

Naše cestování Norskem za Troly se přesune daleko na sever za polární kruh. Jedno z nepůvabnějších souostroví severní polokoule Lofoty odděluje od souostroví Vesterálů mořská úžina, jejíž součástí je i Trollfjord. Do tohoto úchvatného mořského kaňonu zajíždí lodě legendární plavební společnosti Hurtigruten. Mezi horskými štíty vystupujícími přímo z moře zahlédnete létající orly.

 

Ať už na své dovolené v Norsku zamíříte kamkoli, nezapomínejte, že se pohybujete i v zemi Trollů, všudypřítomných skřítků, kteří zvláštní shodou okolností zkamení vždy s úsměvem na tváři.

1511554950-trolltunga-viamarpi005-large

OKRUŽNÍ ZÁJEZD NORSKEM S VÝSTUPEM NA TROLLTUNGU - TROLÍ JAZYK


Okružní poznávací zájezd pro ty, kteří míří do Norska a Skandinávie a chtějí si v malé skupince užít maximum turistických atrakcí. Kromě unikátních skvostů severské přírody si dopřát i sportovnější pohyb.
Vyvrcholením zájezdu je výstup na jednu z nejúžasnějších dominant Norska - skalní převis Trolí jazyk (Trolltunga).
Podlehnete energii bouřících vodopádů nebo magické atmosféře strmých norských fjordů a výhledům na ledovce?
Přijímáme nezávazné rezervace na rok 2021.


Více informaci

1511554724-poznavacizajezdnorsko027-large

NEJVĚTŠÍ ATRAKCE NORSKA: ATLANTSKÁ CESTA, ÚŽASNÉ FJORDY, TROLÍ STEZKA


Poznávací zájezd, Norsko letecky v malé skupině cestovatelů (žádný velký autobus).
Pro obdivovatele skvostů norské přírody:
bouřlivé a energizující vodopády, národní parky, průzračná horská jezera, typické norské fjordy, včetně Geirangerfjordu (seznam UNESCO). Romantické putování pobřežím Atlantického oceánu, úchvatné pohledy z Trolí stezky a vyhlídková plavba Oslofjordem.
Přijímáme i rezervace na sezónu 2021.


Více informaci

1551890288-IMG-20180630-161513

NORSKEM PO STEZKÁCH TROLLŮ - K FJORDŮM A VODOPÁDŮM


Znáte pověsti vyprávějící o norských Trolech - tvorech žijících v zákoutích člověkem nedotčené norské přírody? Vydáme se v jejich stopách po dechberoucí Trolí stezce. Dostaneme se jak do národních parků, tak k ohromujícím vodopádům a peřejím průzračných řek a k horským jezerům.
Zavítáme do olympijského Lillehammeru
A jaké by to bylo cestování do Norska bez hlubokých mořských zálivů - fjordů, z nichž například úchvatný Geiranger fjord  figuruje na seznamu přírodních památek UNESCO.
Zájezd nadchne milovníky ryzí skandinávské přírody, s jakou se již v jiných částech Evropy nesetkáte. Zpestřením jsou fakultativní aktivity - rafting nebo zábavný rybolov.
Všechny termíny pro sezónu 2020 jsou již plně obsazeny.
Přijímáme nezávazné rezervace na sezónu 2021.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.