Aktuální podmínky pro cestování do Norska - COVID-19

27.04.2021 ZpětAktuální podmínky pro cestování do Norska - COVID-19

Věříme, že v letních měsících se opatření v souvislosti s Covid 19 výrazně zmírní, nicméně přinášíme aktuální stav podmínek pro cesty do Norska:

Od platí 29. 1. 2021 (a platí i k datu uvedení článku 27.4.2021) zákaz vstup do země cizincům bez trvalého bydliště na území Norska. Na území Norska mohou vstupovat pouze osoby, které v zemi trvale žijí (resp. jsou registrovány v norské evidenci obyvatel a mají přiděleno norské osobní číslo - Fødselsnummer). Osoby, které mají ze zákazu výjimku (viz níže), jsou povinny se prokázat na hranicích negativním testem na covid-19, ne starším než 24h. Dále jsou tyto osoby povinny se na hranici prokázat potvrzením o provedení registrace před příjezdem do země a přímo na hranici podstoupit bezplatný test na Covid-19. Poté se podrobí povinné desetidenní karanténě.
Ze zákazu vstupu na území Norska mají výjimku osoby (cizinci), které (a) zajišťují kritické celospolečenské funkce, (b) jsou řidiči zajišťující mezinárodní přepravu osob či zboží, (c) jsou občany Švédska či Finska, kteří jsou zaměstnání v norských zdravotních zařízeních, (d) vykonávají své právo návštěvy dítěte (např. po rozvodu), (e) mají speciálními důvody pro pobyt v zemi (jako např. péče o nemocnou osobu či výchova dítěte), (f) přijíždějí za účelem návštěvy blízkých rodinných příslušníků žijících dlouhodobě v Norsku (mezi blízké příslušníky nejsou zařazeni prarodiče, dospělé děti, jejich rodiče, přítel/přítelkyně), (g) tranzitují přes norská letiště či (h) jsou zahraničními novináři nebo tvoří posádku norských lodí či letadel.

Občané Norska a výše uvedené osoby mající výjimku ze zákazu vstupu do země musí při příjezdu předložit negativní test SARS-CoV-2 ne starší než 24h. V případě, že cestující přijíždí ze země s vysokým rizikem nákazy (tzv. červené země, aktuálně i z České republiky), je povinen na hranici absolvovat rychlotest SARS-CoV-2 a nastoupit 10ti denní karanténu v tzv. karanténních hotelech. Délku karantény lze zkrátit z 10 na 7 dní, pokud bude osoba v mezidobí 2x negativně testována.

Pro udělení výjimky z karantény v Norsku lze využít pouze v Norsku vydané potvrzení o prodělání Covid-19.

V případě očekávaných změn těchto striktních opatření budeme aktualizovat tento článek a podrobně vás informovat o aktuálních podmínkách pro cesty do Norska.

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.