NEJVĚTŠÍ ATRAKCE NORSKA: ATLANTSKÁ CESTA, ÚŽASNÉ FJORDY, TROLÍ STEZKA


NAŠE GARANCE K ZÁJEZDŮM V DOBĚ COVID

  • norská chlouba - Atlantská cesta, atmosféra západních fjordů
  • jízda po slavné Trolí stezce (Trolí žebřík); olympijský Lillehammer
  • sobi na náhorní plošině Valdres; trajekt lodí - Norddalsfjord a Langsfjord
  • vodopády a peřejnaté kaskády, roubený kostel v Lom, kaňon Rytířský skok
  • Geiranger - nejkrásnější norský fjord (UNESCO), vodopád Sedm sester
  • jezero Gjende, národní park Jotunheim (Domov obrů), ledovcová řeka Sjoa
  • Oslo - plavba mezi ostrovy Oslofjordu, muzeum Vikingů a Amundsena

    CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE


Počet klientů
8
Počet dní
9
Termín
28.07. - 05.08.2021
Cena
36 500 Kč
Nezávazná rezervace

Záloha 0 Kč !

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo, Oslo - Praha včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování:
2x hotel - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
6x apartmán/stylové skandinávské chaty - dvoulůžkové pokoje, další vybavení apartmánu/chaty: obývací místnost s kuchyňkou linkou/koutem pro možnost vlastní přípravy jídla, vlastní sociální zařízení. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
- 4x norská snídaně
- výletní plavba lodí mezi ostrovy Oslofjordu
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- poplatky za trajekty lodí přes Langfjord (Sølsnes - Åfarnes) a přes Norddalsfjord (Linge - Eidsdal)
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: vstupy do muzeí, poplatek za rafting na řece Sjoa
- poplatek za povlečení (lze však vzít i vlastní)

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let - sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

2x hotel, dvojlůžkové pokoje
6x apartmány/stylové skandinávské chaty: vždy dvojlůžkové pokoje, na apartmánech/chatách také obývací místnost s kuchyňskou linkou/koutem (pro možnost vlastní přípravy jídla), sociální zařízení (WC, sprchovací kout)
4x norská snídaně
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v lokálních restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla ve vybavené kuchyňce.
Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
Během cestování do Norska zastavujeme v průběhu dne také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.
V samotném Oslo vás zavedeme do přístavních kaváren. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek?

- krátké svěží procházky, pohodlné výstupy na jedinečné vyhlídky a k vodopádům
- pro sportovně více orientované zájemce připravíme po dohodě i náročnější túry
- poznávání norské přírody i zajímavé norské historie spojené s pohodou a relaxem
- meditace v kulisách hlubokých fjordů nebo při západu slunce u Atlantického oceánu
- dobíjení energie z bouřlivých vodopádů, toulky k osamoceným majákům
- možnost krátkého rybářského zážitku

1.a 2.den: Cestu do Norska začneme na pražském letišti. Z letiště Gardermoen (Oslo) se vydáme na sever podél největšího norského sladkovodního jezera Mjøsa k olympijskému městečku Lillehammer - prohlédneme si olympijský skokanský můstek, ti sportovněji naladění mohou vystoupat na jeho vrchol. Atmosféru původního způsobu života nasajeme v nejpovedenějším a nejobdivovanějším norském skanzenu Maihaugen. Údolím Gudbrandsdalen - bránou na sever Norska - se dostaneme k ledovcové řece Sjoa. Alternativně je také možnost fakultativní aktivity - rafting na řece Sjoa.

3.den: Přes horské středisko Dombås vjedeme do rozsáhlém ledovcového údolí řeky Rauma, užijeme si piknik na břehu některé z kaskád řeky, zastavíme u vodopádu a kaňonu Slettafossen, prohlédneme si nejfotografovanější norský most Kylling Bru a necháme se unést majestátností nejvyšší evropské kolmé skalní stěny - Trollvegen. Ještě dříve než dojedeme k pobřeží Isfjordu projedeme úchvatné "Údolí vodopádů".

4.den: Při cestování Norskem uvidíme nádhernou krajinu mnoha fjordů. Lodním trajektem přes Langfjord a následně podmořským tunelem se nám pak představí jedna z nejznámějších norských atrakcí - Atlantská cesta. Tato úžasná stavba spojující několik ostrovů je chloubou Norska a byla také vyhlášena norskou stavbou století. Cestou pozor na "Opilý most" - Storselsundet. Toulat se můžeme k majáku přímo na Atlantském pobřeží.
Strávíme úžasné dvě noci v apartmánech u Atlantického oceánu, kde nechybí ani sezónní restaurace s otevřeným krbem. Z většiny pokojů se otevírá výhled na moře nebo na fjord. Pro zájemce lze zajistit rybářské výlety, půjčení jízdních kol.
Jako fakultativní aktivitu můžeme uspořádat také chytání ryb - zábavný (funny) rybolov. A pokud se nám podaří něco ulovit, tak budeme mít postaráno i o skvělou večeři.

5.den: Zpátečním trajektem přes Langfjord opustíme pobřežní oblast Atlantiku a vydáme se do vnitrozemí.
Unikátní Trolí stezka vysekaná v úbočí strmých skalních stěn nás přivede k vodopádu Stigfossen a k úchvatným pohledům z vrcholového plata. Dalším putováním a plavbou lodí přes Norddalsfjord se dostaneme k vyhlídkové plošině Utsikten. Odtud budeme mít panoramatický výhled na okolní hory a na Geirangerfjord (na seznamu světového dědictví UNESCO), mezi strmými skalisky uvidíme nejznámějšími vodopády Sedm sester. V malebném přístavu Geiranger na konci fjordu si jistě na své dovolené v Norsku najdete čas i na relax v některé ze zdejších kaváren. Relaxovat na můžete také v křesle královny Sonji.

6.den: Prohlídka unikátního sloupového (roubeného) kostela z 12.století ve městečku Lom. Pohodový výlet k peřejnaté kaskádě Pollfossen a do nitra národního parku Breheimen nebo po dohodě pro sportovně zdatné účastníky výstup na nejvyšší horu nejen Norska, ale i celé Skandinávie - Galdhopiggen (poplatek za místního vůdce přes ledovec není součástí ceny zájezdu).

7.den: Okouzlující příroda v nejvyšších norských horách - v národním parku Jotunheim, který Norové nazývají Domovem obrů. Projedeme náhorní plošinu Valdrefleya, budeme-li mít štěstí uvidíme zde stáda sobů. Ti nejzdatnější mohou absolvovat norský národní trek Bessegen nad jezero Gjende. Alternativně pohodová procházka po březích ledovcového jezera s blankytně modrou vodou nebo fakultativně plavba výletní lodí jezerem Gjende (není součástí ceny zájezdu). Krátkou procházkou se podíváme do kaňonu řeky Sjoa - Ridderspranget nebo-li Rytířský skok.

8.den: Přejezd z horského střediska Beitostølen do Oslo - výletní plavba lodí mezi ostrovy Oslofjordu nebo návštěva vyhlášených muzeí na poloostrově Bygdøy. Uvidíme slavnou Kon-Tiki Thora Heyerdahla a neméně legendární loď Fram Roalda Amundsena, případně Norské námořní muzeum a Vikingské muzeum. Prohlídka centra města: Královský palác, katedrála a architektonická chlouba Osla - budova Opery.

9.den: Dovolená Norsko znamená také relax a sladké "nicnedělání". Ideální je tedy dopolední procházka v přístavu a v pevnosti Akershus, dokoupení dárků a suvenýrů pro přátele a příbuzné. Odpoledne přesun na letiště a naše cesta do Norska končí odletem ze Skandinávie zpět do ČR.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko    GDPR, ochrana osobních údajů

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.