Preikestolen na Street view

05.12.2017 ZpětZástupci společnosti Google Maps se vydali na vrchol Preikestolen – Kazatelny (v angličtině Pulpit Rock) jednu z nejnavštěvovanějších norských turistických atrakcí. Úžasný výhled na Lysefjord srovnávaný s pohledem do arizonského Grand kaňonu je nyní k dispozici komukoli s přístupem na internet.

Loni v pozdním létě přivezli lidé od Google k nástupnímu místu z parkoviště silnice z Jørpelandu Google Street View Trekker - batoh, který Google používá ke snímkování. Nezbývalo než celou aparaturu vynést na zádech celou cestu podél srázů Lysefjordu až na samý vrchol.

Nové snímky, které jsou k dispozici na internetu tak dávají divákům možnost vychutnat si mimořádný zážitek z treku na nejpozoruhodnějších místo jedinečné norské přírody.

Počin společnosti Google posouvá fantastickou expozici Kazatelny a Lysefjordu z Norska na mezinárodní úroveň," řekl Harald Skaarn ze zastoupení společnosti Google v Norsku.

Na úchvatný vrchol Preikestolen v kraji Rogaland se každý rok vydá kolem 250.000 lidí. Přibližně dvouhodinový výstup je korunován dech beroucím výhledem do Lysefjordu. Trek určitě není pro ty, kteří trpí závratí, protože skalní útes padá téměř kolmo 600 metrů do hlubiny k hladině fjordu. Umístění obrázků na web se Preikestolen dostal do vybrané společnosti egyptských pyramid, Velké čínské zdi a Machu Pichu. Zcela určitě tak bude inspirovat k výpravě na útes, nacházející jen pár desítek kilometrů od Stavangeru, další návštěvníky z celého světa.

Z našich zkušeností doporučujeme vydat se k vrcholu v brzkých ranních nebo naopak v pozdních podvečerních časech. Především v letní sezóně je atrakce atakována davy turistů z mnoha přijíždějících zájezdních autobusů.

Většina turistů končí svůj výstup na známém útesu, pokud však budete mít dostatek sil, stojí určitě za to pokračovat ještě o cca 200 výškových metrů na skutečný vrchol Preikestolen (706 m.n.m.). Ačkoli trek na nejfotografovanější norský přírodní úkaz není nijak náročný, doporučujeme rozhodně pevnou kotníkovou trekovou obuv. Orientace v terénu je snadná, turistické značení trasy přehledné. Na vrcholu se nenachází žádná „občerstvovna“, takže veškeré zásoby vč. tekutin si vezměte s sebou. A jak už to ve fotogenickém Norsku bývá pravidlem, fotí se, fotí a fotí, tedy dostatek místa na datových kartách.
 

Preikestolen si na Google Street View můžete prohlédnout zde..

1578469399-bergen20-06

POPRVÉ DO NORSKA: BERGEN, PREIKESTOLEN, FJORDY A VODOPÁDY


Láká vás úchvatný výhled z ikony Norska - skalní útes Preikestolen? Letecky do Norska s malou skupinou klientů. 
Nejlákavější místa Skandinávie - úžasné fjordy, jedinečné scenérie norské přírody, impozantní vodopády, panoramata ledovce Folgefonna. Poznáte nejzajímavější atrakce královského města Bergen - čtvrť Bryggen (UNESCO), proslulý rybí trh. Plavba lodí k ostrůvkům Oslofjordu.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.