Nejvyšší čas navštívit Preikestolen

01.08.2018 ZpětPreikestolen (česky Kazatelna) je jedním z nejslavnějších lákadel turistů a cestovatelů z širého světa. Skoro každý, kdo plánuje dovolenou v Norsku má za cíl tento skalní útes, který nabízí unikátní vyhlídku a dechberoucí pohled z 600 metrů kolmo dolů.

Kdo tento úkaz již navštívil však ví, že uprostřed skály se nachází množství prasklin a trhlin. A ty se teď staly předmětem obav norských geologů. Poprvé za 22 let bylo změřeno, že největší trhlina, která má skoro půl metru se mírně rozšířila.

Norské úřady mají strach hlavně kvůli zvýšené návštěvnost Preikestolenu, která způsobuje erozi i okolních hornin, které mohou vytvářet tlakové vlny na útes. Důležitější je však bezpečí návštěvníků i obyvatel v okolí Lysefjordu. V případě pádu skalního bloku by se ve fjordu utvořila velká vlna, která by vyvolala záplavy a ohrozila by námořní dopravu.

Geologové nyní uplatní více moderních metod pro pečlivé zkoumání skalního útvaru, jako je vyváření 3D modelu, instalace měřících šroubů na obou stranách pukliny a sledování jakéhokoliv rozšíření hlavní trhliny. V tuto chvíli ujišťují, že žádné velké nebezpečí nehrozí, ale je potřeba věnovat tomuto skalnímu útvaru pozornost.

Stará norská pověst praví, že skála se utrhne až ve chvíli, kdy na ní bude mít svatbu sedm bratrů se sedmi sestrami (nejspíše jiného rodu). Takže se není čeho obávat, jedině, kdybyste cestou nahoru potkali velký svatební průvod, pak se raději vydejte nazpět. ????

Všem cestovatelům do Norska (ať už s cestovkou nebo individuálně bez cestovky) vřele doporučujeme se na Preikestolen podívat, je to opravdu jeden z divů přírody. Každoročně pořádáme několik zájezdů do Norska, jejichž součásti je výstup na Preikestolen a na jeho návštěvu nikdy nezapomenete. Až přijedete z dovolené domů budete vyprávět, jak jste stáli na okraji a pociťovali nadšení a současně strach z té velké a nádherné výšky, jak jste byli jako páni světa na vrcholu a pod vámi bylo všechno tak malé i velké zároveň.

1511554844-zajezdjihnorsko002-tn-large

PREIKESTOLEN A NEJLÁKAVĚJŠÍ MAGNETY ÚŽASNÉ NORSKÉ PŘÍRODY


Láká vás uchvatný výhled z ikony Norska - skalního útesu Preikestolen?
Dech beroucí pohled na hladinu Lysefjordu z ptačí perspektivy? 
Zájezd, kdy během jediné cesty do Norska zažijete nejtypičtější lákadla, které tato úžasná skandinávská země nabízí.
Uvidíte proslulé a strmé fjordy, načerpáte inspiraci a energii z divokých vodopádů a scenérií jedinečné přírody národních parků, uchvátí vás panoramata masívu ledovce Folgefonna.
Poznáte nejzajímavější turistické atrakce hlavního města Oslo - Královský palác, park Vigeland, lodí po ostrovech v Oslofjordu.


Více informaci

1511554970-zajezd-bergen-foto001-large

BERGEN - FJORDY - NÁRODNÍ PARKY - VODOPÁDY - OSLO


Program tohoto poznávacího zájezdu do Norska udělá radost těm, kteří si chtějí užít ty nejatraktivnější oblasti norských fjordů a národních parků. A kromě kochání se přírodními krásami přivítají i trochu aktivního pohybu. Zavítáme do bývalého královského sídla Bergen a na jeho vyhlášený rybí trh. Čekají vás skutečné skvosty norské přírody, vodopády obklopené přístavní městečko Flåm, průzračně čistá horská jezera, úchvatné pohledy ze skalních vyhlídek na fjordy a ledovci vytvarované dramatické reliéfy hor.

PŘIJÍMÁME NEZÁVAZNÉ REZERVACE NA ROK 2019.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.