Trolí stezka - Trollstigen

25.11.2017 ZpětKaždý si v nádherné norské přírodě najde toho svého favorita ten svůj nezapomenutelný zážitek. Na prvních místech seznamu největších lákadel se ale jistě objeví i Trolí stezka. Cesta, která se klikatí od mořské hladiny Isfjordu u Åndalsnes jedenácti serpentýnami a podél jednoho z nejkrásnějších vodopádů Stigfossen překoná převýšení přes 800 metrů až pod vrcholky Bispen (Biskupa), Kongen (Krále) a Dronniga (Královny). Původní stezka pro koně, byla rozšířena v roce 1936 a otevřena na počest krále Håkona VII.

Na vrcholu Trollího žebříku vás čeká naprosto úchvatný a dech beroucí pohled z vyhlídky, která je vystrčena nad příkré skalní srázy do údolí Isterdalen. Jedna z nejpopulárnějších atrakcí v Norsku si vás nepochybně získá na svou stranu a snímky z Trolí stezky se určitě stanou chloubou vašeho cestovatelského archívu.

Možná vám pomůže informace, že se v létě jedna z nejfrekventovanějších turistických tras otvírá díky sněhovým přívalům až na konci května, někdy až v prvních červnových dnech. Ověřte si průjezdnost silnice číslo Rv 63 mířící do městečka Valldal a dále trajektem směr Geiranger fjord při plánování vašeho itineráře v Norsku.

Nad vyhlídkovým plató Trolí stezky, v nejvyšším místě průsmyku klesajícímu k Norddalsfjordu, projedete kolem místa, kde do roku 1965 stával zájezdní hotel – častý cíl výletníků z Bergenu. Bohužel byl stržen lavinou a Norové ho záměrně v tomto místě již neobnovili.

Silnice číslo 63 pokračuje z Trolí stezky podél samotné hranice národního parku Breheimen – oblast, kde lze v Norsku vidět poslední stáda divoce žijících sobů. Je zde také řada výchozích bodů k zajímavým trekům, k těm nejoblíbenějším patří výstup na vrchol Muž (Mannen). Spektakulární túra je ve výšce 1.294 m.n.m. završena unikátním skaliskem, které je viditelné i z údolí řeky Rauma. Po přibližně sedmi kilometrech nádherné túry se vám otevře nezapomenutelný výhled na okolní hory, ale také do Raumasdalen.

Trolí stezka je nejenom jednou z ikon norských přírodních skvostů, ale také jedním z nejčastějších cílů našich výprav do Norska.

1511554724-poznavacizajezdnorsko027-large

NEJVĚTŠÍ ATRAKCE NORSKA: ÚŽASNÉ FJORDY, TROLÍ STEZKA, ATLANTSKÁ CESTA


Poznávací zájezd do Norska připravený pro nadšence a obdivovatele nejkrásnějších atrakcí, které nabízí oblast norských národních parků. Čekají vás skvosty norské přírody - bouřlivé a energizující vodopády, průzračně čistá horská jezera, typické norské fjordy i ten nejobdivovanější - Geiranger, pohodové výlety i kouzlo skandinávské metropole Oslo. Perlou zájezdu je romantické putování pobřežím Atlantického oceánu, bonusem úchvatné výhledy z Trolí stezky.


Více informaci

1551878018-Utsikt-fra-Flydalsjuvet-Geirangerfjorden-062014-99-0143-1500

NORSKEM PO STEZKÁCH TROLLŮ - K FJORDŮM A VODOPÁDŮM


Znáte pověsti vyprávějící o norských Trolech - tvorech žijících v zákoutích člověkem nedotčené norské přírody? Vydáme se v jejich stopách po dechberoucí Trolí stezce. Dostaneme se jak do národních parků, tak k ohromujícím vodopádům a peřejím průzračných řek a k horským jezerům.
Zavítáme do olympijského Lillehammeru
A jaké by to bylo cestování do Norska bez hlubokých mořských zálivů - fjordů, z nichž například úchvatný Geiranger fjord  figuruje na seznamu přírodních památek UNESCO.
Zájezd nadchne milovníky ryzí skandinávské přírody, s jakou se již v jiných částech Evropy nesetkáte. Zpestřením jsou fakultativní aktivity - rafting nebo zábavný rybolov.
PŘIJÍMÁME OBJEDNÁVKY NA LETNÍ SEZÓNU ROKU 2020


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.