ÚŽASNÉ ZÁŽITKY - PERLY JEDINEČNÉ PŘÍRODY SEVERNÍCH FJORDŮ


  • atmosféra letní severské exotiky - souostroví Vesterálů, majáky pobřeží Atlantiku
  • fjordy a nejkrásnější ostrov Norska - Senja, fishing s výkladem profesionálního rybáře
  • výlet lodí na Velrybí safari nebo Puffin safari - papuchalky, mořští orli
  • divočina národního parku Ånderdalen, pozorování fenoménu Půlnočního Slunce
  • sobí farma a seznámení s životem Sámů - původních obyvatel Laponska 
  • krátké túry panenskou přírodou, panorama Dračích skal, pláže s bílým pískem
  • setkání s polárními liškami a vlky v přírodní rezervaci Polar Zoo 
  • Tromsø - brána do Arktidy s přívlastkem "Paříž severu"; zájezd lze prodloužit o jeden až dva dny návštěvy Oslo


Max. počet klientů
6
Počet dní
9
Termín
15.08. - 23.08.2019
cena (s letenkou)
65 400 Kč

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Tromsø a zpět včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
   (pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování:
  2x hotel - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
  6x apartmán - dvoulůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňkou, vlastní sociální zařízení
- 8x norská snídaně
- vstupné do přírodní rezervace Polar Zoo
- Velrybí safari - lodí na pozorování největších mořských savců na otevřeném moři
- fishing - motorovým člunem na ryby s profesionálním rybářem
- poplatek za návštěvu sobí farmy, ukázka způsobu života Sámů 
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem
- poplatky za trajekty lodí přes Andfjord a přes Malangenfjord

Cena nezahrnuje:
- další volitelné fakultativní aktivity např. vstupy do muzeí

 

Způsob úhrady: 30% z ceny zájezdu do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu, 70 % doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a pro klienty starší 65 let sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

2x hotel, dvojlůžkové pokoje
6x apartmány/stylové skandinávské chaty, vždy dvojlůžkové pokoje, na apartmánech obývací místnost s kuchyňskou linkou, vlastní sociální zařízení
8x norská snídaně
Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v místních restauracích nebo případně kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.
Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví mikrobusem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu čerstvých potravin (ovoce, nápoje, atd.). Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.
V Tromsø vás zavedeme do přístavních kaváren. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek?

Tento luxusní zájezd jsme připravili pro ty, kteří se chtějí seznámit s jedinečnou přírodou, civilizací nedotčených oblastí, za kterou by jinak museli cestovat až do výrazně vzdálenější Kanady. Naším cílem je, abyste si užili nejen skvělé vyhlídky, pláže a oceán, ale také i setkání se soby, losy, polární liškou nebo vlkem. Trešničkou pak je velrybí safari a poznání života Sámů.
To vše zarámované pohodou a bezstarostným relaxem.
Zájezd je vhodný pro všechny cestovatele a objevovatele. Výhodou malých skupin je to, že "náročnost" dokážeme přizpůsobit vám - účastníkům (a ne naopak). Díky naší dokonalé znalosti severu Norska a Laponska vám umíme program flexibilně upravovat na místě přesně na míru podle osobních přání.

1.a 2.den: Za polární kruh se letecky dopravíme na lince Praha - Oslo - Tromsø. Přivítá nás místo, které je nazýváno "Bránou do Arktidy" a odkud začínaly například i objevné výpravy Fridtjofa Nansena a Roalda Amundsena. Pobřežím ostrova Kvaløy se dostaneme až k trajektu. Přes Malangenfjord se přeplavíme na jeden z nejúžasnějších norských ostrovů - Senja. Nad hladinou moře se ostře tyčící štíty hor prezentují nezapomenutelná panoramata - ráj pro fotografické nadšence. Podíváme se také k údajně největší skulptuře Trola na světě.
3.den: Divočina národního parku Ånderdalen, krátká túra tundrou, typické nízké břízky - možná uvidíme i losa nebo bílé arktické zajíce. Jedny z nejkrásnějších vyhlídek Bergsbotn (přezdívaná „malá Trolltunga“) a Tungeneset s výhledem na skaliska nazývané Ďáblovy zuby. Procházka u jezera Straumsbotn.
4.den: Dalším trajektem přes Andsfjord připlujeme na souostroví Vesterálů. Jeho nejsevernější ostrov ostrov Andøya je proslulý pozorováním velryb. Hluboký podmořský kaňon je unikátní oblastí, kde loví největší mořští savci - vorvani. Velrybí safari - zkušení námořníci-provozovatelé této výjimečné atrakce se zaručují, že velryby jistě uvidíte. Během plavby na širý oceán se dostaneme na místa jejich přirozeného životního prostoru. Alternativou pak může být Puffin safari - plavba do rezervace na ptačí ostrovy, kde hnízdí kolonie papuchalků.
5.den: Na krátkém treku si užijeme střídající panoráma pobřežních skalisek a pláží s bílým pískem. Pro ty, kteří dají přednost spíše "lenošení", je pak alternativou relax v kavárnách nebo ochutnání vydatné rybí polévky a některé z místních rybích specialit v restauracích malého přístavu v Andenes. Možné je také absolvovat návštěvu vědecké observatoře spojené s projekcí detailů k polární záři. Na divokém pobřeží severního Atlantiku se projdeme k majáku Bukkekjerka.
6.den: Podíváme se na sobí farmu. Ukázka způsobu života původních obyvatel dalekého severu - Laponska. Sámové se tradičně věnovali rybolovu nebo chovu sobích stád. Dostaneme se na největší ostrov Vesterálů - Hinnøya a do dalšího národního parku Møysalen. Pobřežím Gullesfjordu, Innerfjordu a přes impozantní most Tjeldsund Bru se z ostrovní říše vrátíme na pevninu. Na západ Slunce si vyšlápneme na vyhlídku nad průliv Tjeldsundet.
7.den: Těšit se můžete na návštěvu rezervace Polar Zoo, kde se setkáte s představiteli severské fauny - s vlky a s polárními liškami. V odpoledních hodinách se zase přiblížíme k moři. Čeká nás vyjížďka na motorovém člunu a zábavné rybaření s instruktáží profesionálního rybáře. Ulovené ryby pak urožníme na večerním barbecue.
8.den: Vodopád a peřeje Målselvfossen - nejvyhledávanější lososovité řeky severu Norska. Odpoledne příjezd do Tromsø - "Paříž Severu". Prohlídka Polar muzea a katedrály Artic Cathedral. Určitě vyjde i čas zajít na pivo do nejsevernějšího pivovaru na světě a do hospůdky, kam chodíval osobně i Roald Amundsen.
9.den: Dopoledne krátká prohlídka Tromsø, nákup suvenýrů pro kamarády a dárků pro rodinné příslušníky. Transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Zájemcům zajistíme prodloužení programu o další den nebo dny strávené v hlavním městě Norska - Oslo.

Partneři

Norwegian Embassy
Severské listy
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.