BERGEN - FJORDY - NÁRODNÍ PARKY - VODOPÁDY - OSLO


  • Bergen - lanovka Fløyen, rybí trh a čtvrť Bryggen (památka UNESCO)
  • západní fjordy - Aurlandsfjord, Nærøyfjord, Sognefjord, Eidsfjord
  • národní park Hallingskarvet, náhorní plošina Hardangervidda
  • bouřlivé vodopády Tvindefossen, Vøringfossen, Skjervsfossen
  • vyhlídka Stegastein, přístav Flåm, sloupový kostel Borgund
  • Oslo - muzeum Vikingů nebo Roalda Amundsena, Královský palác
  • park Vigeland, panoramatická cesta Aurlandsfjellet
    PŘIJÍMÁME NEZÁVAZNÉ REZERVACECena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo, Oslo - Praha včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování 2x hotel, dvojlůžkové pokoje
- 5x apartmán, dvojlůžkové pokoje, obývací místnost a kuchyňská linka pro možnost přípravy vlastního jídla
- 2x snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: vstupné na lanovku a do muzeí
- poplatek za zapůjčení povlečení (lze vzít i vlastní)

Způsob úhrady: 30% z ceny zájezdu do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu,
70 % doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a pro klienty starší 65 let sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT

Ubytování v Norsku:
2x hotel, dvojlůžkové pokoje
5x apartmán, dvojlůžkové pokoj, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastního jídla
2x snídaně
Některé pokoje jsou vybaveny spodním rozšířeným lůžkem, nad kterým je horní lůžko standardních rozměrů.
Hotel i apartmány disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete v restauracích a případně kombinovat s přípravou vlastních potravin v kuchyňce apartmánu.
Na požádání vám průvodce kdykoli u místních obchodů zastaví autem, kterým se budete v Norsku pohybovat, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám doporučí případně levnější obchody a poradí vám s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
V Bergenu si jistě vyberete některou z rybích specialit zdejšího vyhlášeného rybího trhu - krevety, královští krabi, ústřice, losos. Už se těšíte?

Poznávací zájezd do Norska. Kombinace lehké turistiky i nenáročných procházek a výstupů k vyhlídkám a k vodopádům. Zájezd zároveň kladoucí důraz na hlavní myšlenku dovolené - na pohodu a relax. Vhodný také pro nadšené amatérské fotografy.

Pokud budete ve dvojici s různou úrovní fyzické zdatnosti, pro "doprovod" máme připraveny i méně náročné varianty aktivit - krátké a procházky a pohodové toulky.

1. a 2. den: Z letiště Oslo - Gardermoen se vydáme rovnou do přírody - kochat se můžete kulisami horských masívů odrážejícími se na hladině jezera Krøderen. Zastavíme u roubeného kostela Torpo z roku 1160 - typická stavby, která přečkala staletí od dob Vikingů až do současnosti. Přijedeme do známého horského střediska, odpoledne zvládneme lehkou procházku do nitra pohoří Filefjell.
3.den: Cestou přes horský průsmyk projedeme pobřežím jezera Eldrevatnet a zamíříme k nejznámější lososovité řece Lærdalselva. Projedeme historickou Královskou cestu vedoucí údolím této řeky a prohlédneme si nejzachovalejší sloupový kostel v Norsku - Borgund. Z vyhlídky Stegastein se nám otevře úžasný pohled na Aurlandsfjord - jedno z ramen nejdelšího evropského fjordu Sognefjordu. V turisticky atraktivním městečku Flåm uvidíme velké výletní lodě kotvící na konci fjordu. Nahlédneme do nejužšího fjordu na světě Nærøyfjord, který je na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Dech beroucí pohled na vodopád Tvindefossen bude třešničkou na dortu dnešního dne.
4.den: Bergen - prohlídka nejnavštěvovanějšího norského města, které bývá označováno jako brána k fjordům západního pobřeží Norska. V Bergenu navštívíme další z památek na seznamu UNESCO - světoznámou přístavní čtvrť Bryggen, město si prohlédneme z vyhlídky Fløyen, kam se dostaneme lanovkou Fløibanen. Rozhodně si nenecháme ujít ochutnání některé z rybích specialit vyhlášeného bergenského rybího trhu Torget. Fakultativně je možná návštěva místního proslulého Akvária mořských živočichů.
5.den: "Den vodopádů" zahájíme u vodopádu Skjervsfossen, technicky zdařilým a obdivovaným mostem Hardanger Bru přejedeme na druhou stranu Eidsfjordu a serpentýnami mezi skalisky se dostaneme k nejobdivovanějšímu vodopádu v Norsku - Vøringsfossen. Z pohledu do jeho hlubin z nově vybudované vyhlídky se vám možná zatočí hlava. Projedeme největší náhorní plošinu v Evropě - mýty a příběhy opředená Hardangervidda.
6.den: Sportovně naladění účastníci určitě zvládnou túru do národního parku Hallingskarvet k chatě Presholthytte. Nádherná a ryzí nedotčená příroda pod horskými štíty vás jistě uchvátí. Sladká odměna v podobě waflí se šlehačkou pak bude tím správným bonusem tohoto výletu. Pro pohodáře je pak možná varianta procházky po pobřeží jezera Ustedalsfjorden.
7.den: V Oslo si nenecháme ujít návštěvu vyhlášených muzeí na poloostrově Bygdøy. Uvidíme slavný vor Kon-Tiki norského dobrodruha Thora Heyerdahla a neméně legendární loď Fram objevitele severských oblastí a prvního člověka na jižním pólu Roalda Amundsena, případně Vikingské muzeum a Norské námořní muzeum. Při prohlídce centra města zamíříme do Národní galerie, Královského paláce, katedrály, pevnosti Akershus a architektonické chlouby Oslo - budovy Opery. Velkým magnetem je také světoznámý Vigeland Sculpture park, jemuž vévodí uchvatný žulový obelisk.
8.den: Dopolední procházka v přístavu, nákup upomínkových suvenýrů pro přátele a příbuzné, přesun na letiště a odlet do ČR.

Partneři

Norwegian Embassy
Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.