LOFOTY - LETNÍ SLUNOVRAT ZA POLÁRNÍM KRUHEM


 • atmosféra souostroví Lofot a Vesterálů, majáky pobřeží Atlantiku
 • malebné rybářské vesničky a rezervace zapsané na seznamu UNESCO
 • piknik na plážích s bílým pískem - pozorování Půlnočního Slunce !!
 • výletní plavba za mořskými orly do soutěsky Trollfjord, Svolværský kozel
 • Lofotr Viking muzeum - tradice bájných Vikingů, tůry na vyhlídkové vrcholy
 • fotogenické Reine, Lofotská katedrála, Henningsvær - "Benátky Lofot"
 • pro zájemce lze zájezd prodloužit o jeden až dva dny pobytu v Oslo
  CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE
   


Počet klientů
max. 7
Počet dní
8
Termín
30.06. - 07.07.2022
Cena
45 400 Kč
Počet klientů
max. 7
Počet dní
8
Termín
07.07. - 14.07.2022
Cena
45 700 Kč
Nezávazná rezervace

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Narvik, Narvik - Oslo -Praha, včetně poplatku za 20kg zavazadlo, pokud by vám ve dvojici stačilo jen jedno 20kg zavazadlo, pak sleva 650 Kč 
- ubytování - 2x hotel, 5x apartmány - vždy dvoulůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňkou pro možnost vlastního vaření. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
- 5x norská snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- dopravu klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: plavbu RIB safari do Trollfjordu (895 NOK), vstupné do muzeí
- příplatek za povlečení (lze však mít i vlastní)

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 18 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
 

2x hotel, dvojlůžkové pokoje s vlastní WC a koupelnou
5x apartmány/stylové skandinávské domky/typické dřevěné rybářské rorbuer - samostatné ložnice (vždy dvojlůžkové), na apartmánu WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastního jídla. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
5x norská snídaně
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích a kavárnách nebo kombinovat s přípravou jídla v kuchyňce.
Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete po Lofotech a Vesterálech pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. V Norsku jsou běžně dostupné i bezlepkové potraviny. 
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Určitě se nám také podaří ulovit nějaké čerstvé ryby pro večerní barbecue.

Během poznávacího zájezdu do Norska budeme kombinovat jak relax a pohodu, tak i nenáročné procházky. Na Lofotech i na Vesterálech se také nachází řada vyhlídek, výstup k nim je vždy velmi pohodlný.
Projdeme se také po několika písčitých plážích západního pobřeží Atlantiku.

Pro sportovněji laděné účastníky jsou pro vaši cestu do Norska připraveny alternativně varianty treků a případných výstupů na skalnaté vrcholy s nádhernými výhledy na mořské pobřeží.

1.a 2.den: Letecky do Skandinávie z ČR na letiště Narvik/Evenes, impozantním mostem Tjeldsund Bru opustíme norskou pevninu a vydáme se do ostrovní říše - na Vesterály a Lofoty. Podíváme se na maják v osadě Lødingen, vyzkoušíme si funny zábavný rybolov v Innerfjordu. Uvidíme skaliska národního parku Møysalen a projedeme vyhlídkovou trasu po západním pobřeží ostrova Austvagøy.

3.den: Trek kolem skalní dominanty - Svolværský kozel (Svolværgeita) na Djevelporten - dá se prodloužit na vrchol Fløya (577 m.n.m.) nebo méně náročná tůra na vrchol Tjeldbergtinden (367 m.n.m.). Prohlídka městečka Svolvær, největší dřevěná stavba na ostrovech - Lofotská katedrála.

4.den: Plavba motorovým člunem (RIB, zodiac) do mořské soutěsky Trollfjord patří mezi nejúchvatnější zážitky. Kromě jedinečných přírodních scenérií budete mít i příležitost vidět mořské orly. Do dob odvážných a bojovných Vikingů ze Skandinávie vás přenese velmi zdařilá expozice muzeum Vikingů - Lofotr Viking Museum. Atmosféra je skutečně autentická. Alternativně se vypravíme na kammennou pláž rezervace Eggum na ostrově Vestågøy (opět bude připravena varianta kratší procházky nebo delší tůry).

5.den: Na naší výpravě zájezdu do Norska se dostaneme do nejjižnější části Lofot - vesničky s nejkratším názvem Å. Zavítáme do rybářské rezervace Nusfjord (zapsané na seznamu UNESCO) a Reine, která je nejfotogeničtějším místem na Lofotech. Rozhodně si nenecháme ujít ochutnání některé z místních rybích specialit - vydatnou rybí polévku nebo všudypřítomnou čerstvou tresku. Na sportovněji naladěné pak čeká vyhlídkový vrchol Reineberget (448 m.n.m.).

6.den: Trek na úžasnou atlantskou pláž - Kvalvika, případně pokračování na vrchol Ryten (543 m.n.m.), v případě příznivých teplotních podmínek procházka a koupání na pláži Ramberg Skagsanden nebo Ramberg Stranda.

7.den: Rybářská vesnička Henningsvær - nazývaná také Benátky Lofot - obklopená řadou ostrůvků a s nejlepší rybářskou restaurací na ostrovech. Pro sportovce výstup na vrchol Festvågtinden (541 m.n.m.). Krátká procházka naučnou stezkou ze života Sámů na ostrově Hushordøya, na kafe a wafle zastavíme u Gulesfjordu. Postupně zamíříme zpátky na norskou pevninu.

8.den: Závěr cesty po souostroví Lofoty&Vesterály patří dopravě k letišti a odletu z Norska zpět do ČR.

Zájemcům zajistíme prodloužení programu o další den nebo dny strávené v hlavním městě Norska.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond      Objev Finsko a Laponsko

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2021 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.