LOFOTY & VESTERÁLY: KLENOTY ZA POLÁRNÍM KRUHEM


NAŠE GARANCE K ZÁJEZDŮM V DOBĚ COVID

 • atmosféra souostroví Lofot a Vesterálů, majáky pobřeží Atlantiku
 • malebné rybářské vesničky a rezervace zapsané na seznamu UNESCO
 • výlet lodí na Velrybí safari nebo Puffin safari - papuchalky, mořští orli
 • piknik na plážích s bílým pískem - pozorování Půlnočního Slunce !!
 • legendární Hurtigruten - výletní plavba mořskou soutěskou Trollfjord
 • Lofotr Viking muzeum - tradice bájných Vikingů, jednoduché tůry
 • fotogenické Reine, Lofotská katedrála, Henningsvaer - "Benátky Lofot"
 • pro zájemce lze zájezd prodloužit o jeden až dva dny pobytu v Oslo
  CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCE
   


Předpokládaný počet klientů
6
Počet dní
8
Termín
02.07. - 09.07.2021
cena
45 700 Kč
Předpokládaný počet klientů
7
Počet dní
8
Termín
21.07. - 28.07.2021
cena
45 700 Kč
Nezávazná rezervace

Záloha 0 Kč !

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Narvik, Narvik - Oslo -Praha, včetně poplatku za 20kg zavazadlo, pokud by vám ve dvojici stačilo jen jedno 20kg zavazadlo, pak sleva 650 Kč 
- ubytování - 2x hotel, 5x apartmány - vždy dvoulůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňkou pro možnost vlastního vaření. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
- 6x norská snídaně
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- dopravu klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: Velrybí safari (1.100 NOK), vstupné do muzeí, plavbu lodí Hurtigruten (60 EUR)
- příplatek za zapůjčení povlečení (lze však mít i vlastní)

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

2x hotel, dvojlůžkové pokoje s vlastní WC a koupelnou
5x apartmány/stylové skandinávské domky/typické dřevěné rybářské rorbuer - samostatné ložnice (vždy dvojlůžkové), na apartmánu WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastního jídla. Pro ty, kdo nechtějí vařit je možnost navštěvy místních restaurací.
6x norská snídaně
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích a kavárnách nebo kombinovat s přípravou jídla v kuchyňce.
Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete po Lofotech a Vesterálech pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. V Norsku jsou běžně dostupné i bezlepkové potraviny. 
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Určitě se nám také podaří ulovit nějaké čerstvé ryby pro večerní barbecue.

Během poznávacího zájezdu do Norska budeme kombinovat jak relax a pohodu, tak i nenáročné procházky. Na Lofotech i na Vesterálech se také nachází řada vyhlídek, výstup k nim je vždy velmi pohodlný.
Projdeme se také po několika písčitých plážích západního pobřeží Atlantiku.

Pro sportovněji laděné účastníky jsou pro vaši cestu do Norska připraveny alternativně varianty treků a případných výstupů na skalnaté vrcholy s nádhernými výhledy na mořské pobřeží.

1.a 2.den: Letecky do Skandinávie z ČR na letiště Narvik/Evenes, impozantním mostem Tjeldsund Bru opustíme norskou pevninu a vydáme se do ostrovní říše - na Vesterály a Lofoty. Podíváme se na maják v osadě Lødingen, vyzkoušíme si funny zábavný rybolov v Innerfjordu.
3.den: Dobrodružné fakultativní aktivity - Velrybí safari (Hval safari) - ostřílení námořníci-provozovatelé této výjimečné atrakce se zaručují, že velryby jistě uvidíte. Během plavby na širý oceán se dostaneme na místa, kde žijí vorvani a delfíni. Alternativou pak může být Puffin safari - plavba do rezervace na ptačí ostrovy, kde žijí kolonie papuchalků. Na pozdní odpoledne je pro zájemce připraven krátký trek střídající panoráma pobřežních skalisek a pláží s bílým pískem. Pro ty, kteří dají přednost spíše lenošení, jsou pak kavárny v Andenes nebo návštěva vědecké observatoře spojená s výletem vesmírnou lodí a prezentací detailů k polární záři.
4.den: Z ostrova Andøya zamíříme na jih - na ostrov Langøya do přístavu Stokmarknes. Dopoledne si prohlédneme si muzeum legendární plavební společnosti Hurtigruten, dáme si pivo nebo jiné občerstvení v přístavní námořnické hospůdce. V rámci fakultativní aktivity se stejně, jako kdysi Karel Čapek, vydáme lodí Hurtigruten na Lofoty. Plavba mořskou soutěskou Trollfjord patří mezi nejúchvatnější a nezapomenutelné zážitky. Kromě jedinečných přírodních scenérií budete mít i příležitost vidět mořské orly. Loď vás zaveze přímo do “hlavního města" souostroví Lofot - Svolvær.
5.den: Na naší výpravě se dostaneme do nejjižnější části Lofot, navštívíme unikátní rybářské vesničky, podíváme se do malebného rybářského přístavu ležícího na desítkách ostrůvků - Henningsvær nazývané "Benátky Lofot". Zastavíme se také v rybářské rezervaci Nusfjord zapsané na seznamu UNESCO, v obci Reine s nejfotogeničtějšími místy na Lofotech a ve vesničce s nejkratším názvem Å. Rozhodně si nenechte ujít ochutnání některé z místních rybích specialit, vydatnou rybí polévku nebo všudypřítomných sušených tresek.
6.den: Do dob odvážných a bojovných Vikingů ze Skandinávie vás přenese velmi zdařilá expozice muzeum Vikingů - Lofotr Viking Museum. Atmosféra je skutečně autentická. Odpoledne se ještě podíváme na západním pobřeží, jistě vítaný pohyb nám zaručí putování po plážích v oblasti rezervace Eggum na ostrově Vestågøy (opět bude připravena varianta kratší procházky nebo delší túry).
7.den: Túra do sedla nad Svolværem odkud uvidíme skalní dominantu - Svolværský kozel (Svolværgeita). Návštěva Lofotské katedrály a případně Magic Ice Gallery. Postupně zamíříme zpátky na norskou pevninskou část a projedeme podél pobřeží Ofotfjordu se zastávkou na naučné stezce ze života Laponců.
8.den: Závěr cesty do Norska patří dopravě k letišti a odletu zpět do ČR.

Zájemcům zajistíme prodloužení programu o další den nebo dny strávené v hlavním městě Norska.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.