LOFOTY & VESTERÁLY - KLENOTY ZA POLÁRNÍM KRUHEM


  • atmosféra souostroví Lofot a Vesterálů, majáky pobřeží Atlantiku
  • malebné rybářské vesničky a rezervace zapsané na seznamu UNESCO
  • výlet lodí na Velrybí safari nebo Puffin safari - papuchalky, mořští orli
  • piknik na plážích s bílým pískem - pozorování Půlnočního Slunce !!
  • legendární Hurtigruten - výletní plavba mořskou soutěskou Trollfjord
  • Lofotr Viking muzeum - tradice bájných Vikingů, jednoduché tůry
  • fotogenické Reine, Lofotská katedrála, Henningsvaer - "Benátky Lofot"
  • zájezd lze individuálně rozšířit o jeden až dva dny pobytu v Oslo
    PŘIJÍMÁME NEZÁVAZNÉ REZERVACE NA ROK 2019.Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo - Narvik, Narvik - Oslo -Praha, včetně poplatku za 20kg zavazadlo
(pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 1.250 Kč)
- ubytování - 1x hotel se snídaní, 6x apartmány - vždy dvoulůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňkou pro možnost vlastního vaření
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- dopravu klimatizovaným mikrobusem v Norsku
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: Velrybí safari (1.100 NOK), vstupné do muzeí, plavbu lodí Hurtigruten (60 EUR)
- příplatek za zapůjčení povlečení (lze však mít i vlastní)

Způsob úhrady: 30% z ceny zájezdu do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu, 70 % doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let a klienty starší 65 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)

1x hotel, dvojlůžkové pokoje s vlastní WC a koupelnou, 1x snídaně
6x apartmány/stylové skandinávské domky/typické dřevěné rybářské rorbuer - samostatné ložnice (vždy dvojlůžkové), na apartmánu WC a koupelna, obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost přípravy vlastního jídla
Některé pokoje jsou vybaveny spodním rozšířeným lůžkem, nad kterým je horní lůžko standardních rozměrů.
Většina míst ubytování disponuje zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích a kavárnách nebo kombinovat s přípravou jídla v kuchyňce.
Průvodce vám na požádání kdykoli zastaví autem, kterým se budete po Lofotech a Vesterálech pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu potravin. Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin. V Norsku jsou běžně dostupné i bezlepkové potraviny. 
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - lehké jídlo, doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Určitě se nám také podaří ulovit nějaké čerstvé ryby pro večerní barbecue.

Během poznávacího zájezdu do Norska budeme kombinovat jak relax a pohodu, tak i nenáročné procházky. Na Lofotech i na Vesterálech se také nachází řada vyhlídek, výstup k nim je vždy velmi pohodlný.
Projdeme se také po několika písčitých plážích západního pobřeží Atlantiku.

Pro sportovněji laděné účastníky máme alternativně připraveny varianty treků a případných výstupů na skalnaté vrcholy s nádhernými výhledy na mořské pobřeží.

1.a 2.den: Letecky z ČR do Narvik/Evenes, impozantním mostem Tjeldsund bru opustíme norskou pevninu a vydáme se do ostrovní říše - na Vesterály a Lofoty. Podíváme se na maják v osadě Lødingen, vyzkoušíme si funny zábavný rybolov v Innerfjordu.
3.den: Dobrodružné fakultativní aktivity - Velrybí safari (Hval safari) - ostřílení námořníci-provozovatelé této výjimečné atrakce se zaručují, že velryby jistě uvidíte. Během plavby na širý oceán se dostaneme na místa, kde žijí vorvani a delfíni. Alternativou pak může být Puffin safari - plavba do rezervace na ptačí ostrovy, kde žijí kolonie papuchalků. Na pozdní odpoledne je pro zájemce připraven krátký trek střídající panoráma pobřežních skalisek a pláží s bílým pískem. Pro ty kteří dají přednost spíše lenošení jsou pak kavárny v Andenes nebo návštěva vědecké observatoře spojená s výletem vesmírnou lodí a prezentací detailů k polární záři.
4.den: Z ostrova Andøya zamíříme na jih - na ostrov Langøya do přístavu Stokmarknes. Dopoledne si prohlédneme si muzeum legendární plavební společnosti Hurtigruten, dáme si pivo nebo jiné občerstvení v přístavní námořnické hospůdce. V rámci fakultativní aktivity se stejně, jako kdysi Karel Čapek, vydáme lodí Hurtigruten na Lofoty. Plavba mořskou soutěskou Trollfjord patří mezi nejúchvatnější a nezapomenutelné zážitky. Kromě jedinečných přírodních scenérií budete mít i příležitost vidět mořské orly. Loď vás zaveze přímo do “hlavního města" souostroví Lofot - Svolvær.
5.den: Na naší výpravě se dostaneme do nejjižnější části Lofot, navštívíme unikátní rybářské vesničky, podíváme se do malebného rybářského přístavu ležícího na desítkách ostrůvků - Henningsvær nazývané "Benátky Lofot". Zastavíme se také v rybářské rezervaci Nusfjord zapsané na seznamu UNESCO, v obci Reine s nejfotogeničtějšími místy na Lofotech a ve vesničce s nejkratším názvem Å. Rozhodně si nenechte ujít ochutnání některé z místních rybích specialit, vydatnou rybí polévku nebo všudypřítomných sušených tresek.
6.den: Do dob odvážných a bojovných Vikingů vás přenese velmi zdařilá expozice muzeum Vikingů - Lofotr Viking Museum. Atmosféra je skutečně autentická. Odpoledne se ještě podíváme na západním pobřeží, jistě vítaný pohyb nám zaručí putování po plážích v oblasti rezervace Eggum na ostrově Vestågøy (opět bude připravena varianta kratší procházky nebo delší túry).
7.den: Túra do sedla nad Svolværem odkud uvidíme skalní dominantu - Svolværský kozel (Svolværgeita). Návštěva Lofotské katedrály a případně Magic Ice Gallery. Postupně zamíříme zpátky na norskou pevninskou část a projedeme podél pobřeží Ofotfjordu se zastávkou na naučné stezce ze života Laponců.
8.den: Cesta k letišti a odlet zpět do ČR.

Zájezd lze individuálně rozšířit o jeden až dva dny pobytu v Oslo.

Partneři

Norwegian Embassy
Severské listy
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.