Jak cestovat do Norska?

12.10.2017 ZpětNejpohodlnější a nejrychlejší cesta do Norska? Na zájezd do Norska letecky nebo autem? Existuje varianta i vlakem?

To jsou otázky, které často dostávám od těch, kteří plánují výpravu nebo dovolenou do Norska. Odpověď nemusí být jednoznačná všeobecně, ale lze najít jednoznačnou variantu, která bude vyhovovat právě vašim představám a očekáváním.

Výhody cestování do Norska letecky jsou zřejmé. Uspokojí hlavně ty, kteří preferují rychlost. Let Praha – Oslo trvá přesně dvě hodiny. Další výhodou je pohodlí a bezpečnost. Je všeobecně známé, že letecká doprava je mnohem bezpečnější než cestování autem.

Porovnání varianty „do Norska po zemi“ vers. „letecky do Norska“ je snadné. Autem je to do Oslo přibližně 1.300 až 1.500 kilometrů, podle toho, který z několika možných trajektů přes Baltické moře zvolíte. Dáte-li přednost řešení tzv. „suchá noha“, tedy ještě zdlouhavější trase přes dánské mosty, pak vám tachometr ukáže dokonce přes 1.600 km. Ačkoli projedete významnou část Evropy, po cestě vás nic zajímavého nečeká. Nezábavná a nekonečná dálnice v Německu, a ještě nudnější ta švédská nebo případně dánská. Doporučuji si raději síly ponechat na cestování v Norsku. V Oslo putování Norskem teprve začíná a v průměru se dá očekávat, že tady během své dovolené najezdíte další dva (ale klidně i čtyři tisíce) kilometrů. Když to všechno sečtete, tak jste minimálně na 5.000 kilometrech průměrné cesty autem z ČR do Norska a zpátky. A to je opravdu dost. V úvahu je také nutné vzít úsporu časovou – autem do Oslo cca 1 a půl dne tam a jeden a půl dne zpět, letecky do Norska a zpět dohromady čtyři hodiny.

Pokud si budete chtít přivézt do Norska své vlastní potraviny, pak mírnou výhodou může být jízda vlastním vozidlem, které si lze naložit si auto plně vlastními potravinami. V případě dopravy do Norska letecky je pak váhový limit odbaveného zavazadla u letecké společnosti Norwegian 20kg plus palubní zavazadlo 10 kg.

Určitým omezením, jak se dostat letecky do Norska, je také skutečnost, že jedinou společností zajišťující spojení z Prahy je právě zmíněný Norwegian. Většinou pořádá do Oslo jen jeden přímý let denně, do Bergenu létají pouze dva až tři přímé lety týdně.

Pro nadšence cestování vlakem je jedinou dobrou zprávou, že tato varianta je možná. Trasa vede přes dánskou Kodaň, švédská města Trelleborg a Göteborg a trvá i s přestupy 24 až 28 hodin. Prostě alternativa pro ty, kteří si řeknou že „i cesta je cíl“.

Mám-li to shrnout v jediné větě, tak určitě na zájezd do Norska letecky.

1511692939-exkluzivni-zajezd-norsko011-large

EXKLUZIVNÍ ZÁJEZD - NEJKRÁSNĚJŠÍ ATRAKCE NORSKA


Exkluzivní poznávací zájezd do Norska je připraven pro ty, kteří si chtějí užít nevšední zážitky zarámované fantastickou přírodou, skvostnými fjordy a bouřícími vodopády. Podíváme se jak na pobřeží a ostrovy Atlantického oceánu, tak do vnitrozemí k národním parkům, ledovcovým jezerům a peřejnatým kaskádám divokých řek. Podlehneme relaxující atmosféře secesní perly Norska - přístavu Ålesund a zamíříme i k turistickým atrakcím hlavního města Oslo. No a co by to bylo za výpravu do Norska bez výhledů z Trolí stezky?
Zájezd je výjimečný programem a také nadstandardním ubytováním.
PŘIJÍMÁME NEZÁVAZNÉ REZERVACE NA ROK 2019.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.