EXKLUZIVNÍ ZÁJEZD - NEJKRÁSNĚJŠÍ ATRAKCE NORSKA


  • ohromující norské fjordy - Geiranger (UNESCO), Isfjord a Langsfjord
  • skvostné vodopády Sedm sester, Slettafossen, kaňon Rytířský skok
  • Ålesund - secesní perla na pobřeží Atlantického oceánu; Trollí stezka
  • výprava na ostrov Godøy k majáku Alnes; olympijský Lillehammer
  • sobi na náhorní plošině Valdres; trajekt lodí přes Norddalsfjord
  • peřeje a kaskády Rauma, roubený kostel Lom, vyhlídkový vrchol Dalsnibba
  • jezero Gjende, národní park Jotunheim (Domov obrů), ledovcová řeka Sjoa
  • Oslo - muzeum Vikingů a polárníka Roalda Amundsena, park Vigeland
    CENU ZÁJEZDU LZE HRADIT Z BENEFITNÍCH PROGRAMŮ PRO ZAMĚSTNANCECena zahrnuje:
- letenky Praha - Oslo, Oslo - Praha včetně příplatku za 20 kg zavazadlo
   (pokud byste cestovali jen s 10kg příručním zavazadlem, pak sleva 650 Kč)
- ubytování:
  7x hotel - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
  1x apartmán - dvoulůžkové pokoje, obývací místnost s kuchyňkou, vlastní sociální zařízení
- 8x norská snídaně
- tří hodinovou plavbu výletní lodí Hurtigruten do Geiranger fjordu s výhledem na vodopád Sedm sester
- českého průvodce doprovázejícího vás po celou dobu zájezdu
- doprava klimatizovaným mikrobusem
- poplatky za trajekty lodí přes přes Norddalsfjord (Linge - Eidsdal)

Cena nezahrnuje:
- volitelné fakultativní aktivity: vstupy do muzeí, poplatek pro případné zájemce raftingu na řece Sjoa

 

Způsob úhrady: 30% z ceny zájezdu do deseti dnů od podpisu Smlouvy o zájezdu, 70 % doplatek tři měsíce před odjezdem na zájezd

Slevy:
- sleva věková: pro děti a juniory do 21 let - 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- sleva "NÁŠ DÁREK PRO VÁS": pro klienty oslavující ve stejném roce konání zájezdu 30., 40., 50. nebo 60. narozeniny sleva 2,5% z ceny zájezdu (bez letenky)
- případné další slevy nelze sčítat a kombinovat

7x hotel, dvojlůžkové pokoje
1x apartmány/stylové skandinávské chaty, vždy dvojlůžkové pokoje, na apartmánech obývací místnost s kuchyňskou linkou pro možnost vlastní přípravy jídla, vlastní sociální zařízení
8x norská snídaně
Hotel i apartmánové domy disponují zpravidla také free připojením na WI-FI.
V případě, že cestujete na zájezd do Norska singl, garantujeme ubytování klientů po dvojicích tak, aby bylo dodrženo rozdělení zvlášť mužů/žen.
Samostatné ubytování (obsazení pokoje pouze jedním klientem) je možné za příplatek.

Stravovat se můžete buď v restauracích nebo kombinovat s přípravou vlastního jídla v kuchyňce.
Na požádání vám průvodce kdykoli zastaví mikrousem, kterým se budete v Norsku pohybovat, u místních obchodů, abyste si mohli doplnit zásobu čerstvých potravin (ovoce, nápoje, atd.). Průvodce vám poradí s orientací při výběru norských a skandinávských potravin.
V průběhu dne zastavujeme také na občerstvení - doplnění tekutin, kafe a typické norské wafle se šlehačkou nebo jiné norské speciality.
Lákavou je ochutnávka sobího masa a uzenin, pravého norského lososa nebo velrybího steaku.
V samotném Oslo vás zavedeme do přístavních kaváren. Nebo dáte přednost posezení v některé z letních zahrádek?

 

Hlavním cílem tohoto zájezdu je, abyste poznávali nádheru unikátní norské přírody a přitom relaxovali a užívali si bezstarostnou pohodu.
Zájezd je vhodný pro všechny - jak pro pohodáře, tak pro sportovní nadšence. Výhodou malých skupin je to, že náročnost dokážeme přizpůsobit vám - účastníkům (a ne naopak).
Díky naší dokonalé znalosti Norska umíme program flexibilně upravovat na místě přesně na míru našim klientům.

1.a 2.den: Po příletu do Norska se z letiště Gardermoen (Oslo) vydáme na sever. Pobřežím největšího norského sladkovodního jezera Mjøsa k olympijskému Lillehammeru - prohlédneme si olympijský skokanský můstek, ti sportovněji naladění mohou vystoupat na jeho vrchol. V nejpovedenějším a nejobdivovanějším norském skanzenu Maihaugen se seznámíme s historií způsobu života následníků Vikingů. Údolí Gudbrandsdalen je bránou do severních oblastí Norska - se dostaneme k úžasné ledovcové řece Sjoa. Odvážnější si užijí výjimečný zážitek - fakultativní aktivita - rafting na řece Sjoa.

3.den: Přes horské středisko Dombås vjedeme do rozsáhlém ledovcového údolí řeky Rauma, dopřejeme si piknik na břehu některé z peřejí a kaskád řeky, zastavíme u vodopádu a kaňonu Slettafossen, prohlédneme si nejfotografovanější norský most Kylling Bru a necháme se unést majestátností nejvyšší evropské kolmé skalní stěny - Trollvegen. Cestou k pobřeží Isfjordu - prvního z fjordů na naší výpravě projedeme úchvatné "Údolí vodopádů". Mezi nejobdivovanější turistické magnety patří bezesporu unikátní Trolí stezka vysekaná v úbočí strmých skalních stěn a kterou "přetíná" mohutný vodopád Stigfossen. Z horního vyhlídkového plata Trolí stezky uvidíme jak okolní horské štíty, tak i vzdálený mořský fjord.

4.den: Čekají nás kulisy dalšího fjordu (Romsdalfjord) a norská architektonická chlouba - přístav Ålesund - perla secese. Výstup na vyhlídkový vrchol Aksla, ze kterého je fantastický výhled na město a okolní ostrovy. Ostatně na jeden z ostrovů Godøy se podíváme také. Díky podmořskému tunelu zde dojedeme "suchou nohou". Výprava k majáku Alnes s pohledy na nekonečný Atlantik patří k nezapomenutelným zážitkům. Jako fakultativní aktivitu můžeme uspořádat také chytání ryb - zábavný (funny) rybolov. A pokud se nám podaří něco ulovit, tak budeme mít postaráno i o skvělou večeři.

5.den: Opustíme pobřežní oblast Atlantiku a vydáme se do vnitrozemí. Můžete si vybrat: dáte-li přednost legendární Hurtigruten, pak vás čeká nezapomenutelný zážitek - plavba výletní lodí v dech beroucích kulisách skalnatých úbočí Storfjordu, Sunnylvsfjordu a Geirangerfjordu (na seznamu světového dědictví UNESCO). Pokud vaše volba padne na putování "po zemi", pak se vydáme pobřežním Storfjordu, trajektem přes Norddalsfjord k vyhlídkové plošině Utsikten odkud budeme mít panoramatický výhled na okolní hory a na Geirangerfjord, mezi strmými skalisky uvidíme nejznámějšími vodopády Sedm sester. V malebném přístavu Geiranger na konci fjordu si jistě najdete čas i na relax v některé ze zdejších kaváren. Kochat se pohledem na Geiranger můžete také z křesla královny Sonji. Serpentýnami se také vyšplháme na oblíbený cíl - vrchol Dalsnibba nad průzračným ledovcovým jezerem Djupvassvatnet.

6.den: Prohlídka unikátního sloupového (roubeného) kostela z 12.století ve městečku Lom. Pro sportovně zdatnější možnost výstupu na nejvyšší horu nejen Norska, ale i celé Skandinávie - Galdhopiggen. Pro ty, kteří však více preferují pohodu uspořádáme výlet k peřejnaté kaskádě Pollfossen a do nitra národního parku Breheimen.

7.den: Okouzlující příroda v nejvyšších norských horách - v národním parku Jotunheim, který Norové nazývají Domovem obrů. Projedeme náhorní plošinu Valdrefleya, budeme-li mít štěstí uvidíme zde stáda sobů. Ti nejzdatnější mohou absolvovat norský národní trek Bessegen nad jezero Gjende. Alternativně pohodová procházka po březích ledovcového jezera s průzračně modrou vodou nebo fakultativně plavba výletní lodí. A po stopách dávné pověsti vklouzneme do kaňonu řeky Sjoa - Ridderspranget nebo-li Rytířský skok.

8.den: Přejezd z horského střediska Beitostølen do Oslo - plavba výletní lodí k vyhlášeným muzeím na poloostrově Bygdøy. Uvidíme slavný vor Kon-Tiki Thora Heyerdahla, na kterém se nechal se svými kamarády unášet Pacifikem a neméně legendární loď Fram Roalda Amundsena známou z objevitelských plaveb do Arktidy i k jižnímu pólu. Případně Norské námořní muzeum a Vikingské muzeum. Prohlídka centra města, Královský palác, katedrála a architektonická chlouba Osla - budova Opery.

9.den: Druhý díl prohlídky a toulek po hlavním městě. Světoznámý park Vigeland, pevnost Akershus nebo místa známá z románů Jo Nesbø a jeho hrdiny Harryho Holea. Dokoupení dárků a suvenýrů pro vaše blízké a přátele. Odpoledne transfer na letiště a odlet ze Skandinávie do Prahy.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.