FINSKO: VOLÁNÍ DIVOČINY - MEDVĚDI, TAJGA, HUSKY PSÍ SPŘEŽENÍ


 • oblast polárního kruhu ve Finsku - nemusíte do Kanady nebo na Klondike
 • peřeje a jezera v národním park Hiidenportti, krásná příroda divoké tajgy
 • stopování medvědů s profesionálním guidem a lovcem
 • dobrodružné pozorování medvědů ze speciálního dřevěného srubu
 • putování se psy - Husky, přírodní rezervace Lentiira
 • ideální příležitost k unikátním fotografiím a snímkům
 • zábavný rybolov z loďky či kánoe na jezeře v oblast Vuokatti

  PROGRAM ZÁJEZDU JE SESTAVEN NA 7 DNÍ. 
  INDIVIDUÁLNÍ TERMÍNY DLE VAŠEHO PŘÁNÍ:  OBDOBÍ ČERVEN-SRPEN 2019


Nezávazná rezervace

Cena zájezdu:     41.100 Kč

Cena zahrnuje:
- letenky Praha - Helsinky - Kajaani a zpět v předpokládané ceně 9.400 Kč
- půjčovné pronajatého vozidla na 7 dní
- 3x apartmán skandinávského typu pro 2 - 4 osoby (WC a koupelna)
- 3x samostatná chatka s ložnicí a kuchyňkou (WC a koupelna) 
- profesionální stopař - guide; na všech organizovaných aktivitách pouze anglicky hovořící průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
- případné další fakultativní aktivity
 

 

Ubytování ve Finsku:
- 3x apartmán skandinávského typu pro 2 - 4 osoby (WC a koupelna)
- 3x samostaná chatka s ložnicí a kuchyňkou (WC a koupelna)

Stravovat se můžete v místních restauracích nebo kombinovat s přípravou jídla v kuchyňce v místě ubytování. Zásoby potravin lze doplnit v místních obchodech. 

Dobrodružněji laděný zájezd, jehož součástí je túra divokou přírodou, jízda s tažnými psy Husky a případně pádlování na jezeře. Program je v pohodě zvládnutelný pro každého, kdo je zvyklý na aktivní pohyb.

Jedinečný pobyt v divoké přírodě finské tajgy ve vesničce Lentiira, která se nachází v bezprostřední blízkosti polárního kruhu ve Finsku. Čeká nás spousta zajímavých aktivit a zážitků, mezi které patří například brázdění na kánoi po jezeře, pěší putování společně se psy (Husky) podél vlnících se hřbetů - eskérů, které byly vytvořeny činností ledovce. Prozkoumání oblasti rašeliniště s úchvatnou panenskou přírodou a výlet do národního parku Hidenportti. Stopování medvědů s profesionálním průvodcem.

1. den: Přílet na letiště Kaajani, vyzvednutí pronajatého auta a transfer na ubytování. Krátká procházka po okolí.
2. den: Přivítá vás nedotčená a nejvíce panenská krajina Finska v okolí polárního kruhu. Až 30 % této lokality bylo v minulosti rašeliniště. V současné době zde najdeme mnoho míst s jedinečnou faunou a flórou, poslední oblasti nejzachovalejší evropské divočiny.
Přátelští psi Husky vás čekají na Husky psí farmě. Deset psů potáhne vaši speciálně upravenou čtyřkollku. Po projížďce se od masherů dozvíte zajímavosti o každodenním životě s těmito nádharrnými psy.
Odpoledne navštívíte tajuplnou a kopcovitou krajinu přírodní rezervace, po pěší stezce se vydáte napříč fantastickými scenériemi této oblastí. Osamocené zalesněné ostrůvky obklopené mokřady a bažinami dokreslují tu správnou atmosféru tohoto místa. Místní průvodce vám sdělí spoustu zajímavostí ohledně přírody a zvířectva. Rozhodně bude řada příležitostí pro pořízení skvělých fotografií.
3. den: Odpočinkový volný den v oblasti Vuokatti si možná užijete pádlováním na kánoi po malebném jezeře zpestřené o rybaření. Případně vás zláká některá z dalších možností krátkých túr nebo návštěva lázní Katinkulta.
4. den: Dopoledne přejezd do národního parku Hiidenportti. Jádro tohoto krásného národního parku tvoří majestátní vodní útvar, který je nejpozoruhodnější přírodní atrakcí v regionu. Podle staré finské pověsti démon zvaný Hiisi jednoho dne uprchl právě do této klidné přírodní scenérie národního parku a je tam schovaný dodnes. Kaňony v Hiidenportti nabízí impozantní podívanou, odhalí vám temné smrkové lesy i květnaté louky. Je zde množství dobře značených turistických stezek a tedy příležitost k zajímavým túrám. 
Na večer se přesunete dál do oblasti Lentiira na ubytování do útulné chatky.
5. den: Další den strávený v divoké přírodě zdejší tajgy. Dnes se dozvíme něco více o medvědech a jiných zdejších zvířatech, s profesionálním průvodcem se vydáme po jejich stopách. Vítejte ve finské divočině, kde můžete spatřit největšího masožravce na evropském kontinentě. Hnědý medvěd (Ursus Arctos) je národním symbolem Finska a může vážit až 300 kg. Vidět tohoto predátora ve volné přírodě je vskutku nezapomenutelný zážitek. Nejlepší příležitost k tomu budete mít z bezpečného a pohodlného speciálně navrženého úkrytu. V oblasti Viiksimo jsou tyto šelmy fotografovány z kamuflážních krytů již více než 30 let. Budete mít vynikající příležitost k sledování a fotografování nejen medvědů, ale i rosomáků a vlků. Fotografování je více než doporučeno.
Večer při čekání na medvědy obdržíte také jídlo ve formě pikniku (v ceně).
6. den: Den ve znamení užívání si finského léta a všech aktivit, které oblast Lentiira nabízí - plavání v jezeře, rybaření nebo krátká procházka do nitra úžasné přírody.
7. den: Transfer na letiště v Kajaani, vrácení pronajatého auta a odlet z Finska do ČR.

Partneři

Objev Finsko a Laponsko
Brynje
Norge.cz
ACCKA

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.