Trolí stěna - Trollvegen

05.12.2017 ZpětKam se hrabou nejmohutnější alpské štíty a skalní velikáni. Pokud chcete na vlastní oči vidět majestátní obrázek nejvyšší kolmé skalní stěny v Evropě, budete se muset vydat na zájezd do Norska. Neskutečně vysoké skalní stěny se prudce vypínají z úzkého údolí, kterým si svou cestu do fjordu (Isfjord) prodrala řeka Rauma.

Celé údolí je lemováno řadou vodopádů, kterými se k moři řítí vodní masy z tajících ledovců. Oblast je součástí národního parku Reinheimen, vyhlášeného v roce 2006. V národním parku se nachází jedny z mála původních divokých stád sobů.

Trollveggen je skalní převis s úctyhodnými tisíci šesti sty metry převýšení. O obtížnosti této téměř kultovní horolezecké stěny vypovídá skutečnost, že její prvolezci ji zdolali až v roce 1965, tedy celých dvanáct let od památného výstupu Sira Edmunda Hillariho na nejvyšší vrchol světa Mount Everest. Pro český horolezecký sport má stěna bohužel smutnou část své historie, v 70. letech zde svou pouť ukončilo hned několik Čechoslováků. Z vrcholu stěny se také až do roku 1986 skákali base-jumpeři, po tragických událostech je však provozování této adrenalinové zábavy v této oblasti zakázáno.

Pohled k úžasným výšinám je častou zastávkou mnoha poznávacích zájezdů v Norsku, v místním informačním středisku se můžete seznámit s historií a pozoruhodnostmi zdejšího kraje Møre og Romsdal.

Pokud byste se chtěli naopak podívat z vrcholu stěny do údolí, musíte projet jednu z nejatraktivnějších norských cest. Vyšplhat starou obchodní cestou otevřenou králem Håkonem VII. v roce 1936 po Trollím žebříku (Trollstigen). Silnice zařízlá do skalního masívu vás přivede až na vrchol Trolfjellet s dech beroucí vyhlídkou na vodopád Stigfossen a za pěkného počasí až do Åndalsnes. Pro zdatné a zkušené horaly vede několikahodinový trek s převýšením přes 800 metrů na hranu Trollveggen. Cestou se i v letních měsících setkáte se sněhovými poli. Pohled do kaňonu řeky Raumy je však nezapomenutelnou odměnou.

Oblast kolem Trollveggen a Trollstigen patří mezi nejnavštěvovanější ikony zájezdů do Norska. Zvlášť v čase nejvyšší sezóny (červenec) zde budete narážet na davy turistů brázdících Norsko v autokarech. Ale ta krása stojí za to.

Trolí stěna - Trollvegen | Dovolená Norsko 2019 - CK ViaMarpi asdfasdf stáhnout
1511692939-exkluzivni-zajezd-norsko011-large

EXKLUZIVNÍ ZÁJEZD - NEJKRÁSNĚJŠÍ ATRAKCE NORSKA


Exkluzivní poznávací zájezd do Norska je připraven pro ty, kteří si chtějí užít nevšední zážitky zarámované fantastickou skandinávskou přírodou, skvostnými fjordy a bouřícími vodopády. Podíváme se jak na pobřeží a ostrovy Atlantického oceánu, tak do vnitrozemí k národním parkům, ledovcovým jezerům a peřejnatým kaskádám divokých řek. Podlehneme relaxující atmosféře secesní perly Norska - přístavu Ålesund a zamíříme i k turistickým atrakcím hlavního města Oslo. No a co by to bylo za výpravu do Norska bez výhledů z Trolí stezky?
Zájezd je výjimečný programem a také nadstandardním ubytováním.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.