Kdy je nejvhodnější období k cestě na Lofoty a Vesterály?

06.12.2017 ZpětJe zajímavějším sledovat lov tresek v „tresčí sezóně“ nebo výpravy k rezervacím papuchalků? Je lákavějším výprava na velrybí safari nebo festival vikingských tradic?

Každá z výše uvedených atrakcí se odehrává v trochu jiné části roku a každá z nich má své kouzlo právě v daný okamžik.

Máme-li se však spolehnout na doporučení znalců místních poměrů, pak asi nejkrásnějším obdobím je „lofotské jaro“. Čas od května do konce června. Nápor turistů z Holandska a Německa přichází až v prázdninových měsících a vy si tak naplno můžete vychutnat unikátnost přírodních scenérií, které toto nejkrásnější souostroví severní polokoule nabízí.

Příroda je v období května a června v plném rozpuku, vše je svěží a po zimě jakoby nové. Teploty jsou již velmi příznivé, denní se mohou pohybovat až k 20°C.

Sami obyvatelé ostrovů toto období vítají, Slunce se jen dotkne hladiny oceánu a nezapadá za obzor. Otevírají se atrakce, které se v zimním období ukládají do hávu polární noci. Na ostrovy v moři se vracejí papuchalkové nazývaní mořskými papoušky. Doba nahrává i pozorování velryb a výpravám na velrybí safari – moře je výrazně klidnější než v zimních měsících, kdy jsou velmi časté bouře.

Vikingské muzeum otevírá své letní venkovní expozice. Nastoupit můžete i na pravou vikingskou loď, která je z pochopitelných důvodů v zimě nepřístupná. 

Na Lofoty a Vesterály už jezdíme řadu let a věřte, že období května a června mě vždy dostane svou neopakovatelnou atmosférou. Všechno tak trochu začíná ...

Naším favoritem a tipem pro ideální období jsou zájezdy, jejichž detail shlédnete zde.

1512475135-Vesteraly-Hoyvika

LOFOTY & VESTERÁLY: KLENOTY ZA POLÁRNÍM KRUHEM


Bezplatné storno až do 30 dní před odjezdem. Možnost připojištění COVID.
Garance vrácení peněz při zrušení zájezdu.

Nejkrásnější ostrovy severní polokoule. Zelené souostroví s unikátní přírodou severně od polárního kruhu. V létě zde stoupají teploty díky Golfskému proudu přes 20°C. Uvidíte fenomén nezapadajícího Půlnočního Slunce.
K zážitkům patří plavba lodí Hurtigruten do mořského kaňonu, dobrodružství Velrybího safari (vorvani, kosatky), atmosféra Vikingů, pláží s bílým pískem s výhledem na Atlantický oceán i kouzelných rybářských vesniček.


Více informaci

Chci zjistit více o Norsku     Kdo je Martin Pišťák     Přednášky o Norsku      Slevy      Pro firmy      Dárkový voucher

Certifikát zákonného pojištění a Obchodní podmínky   Garanční fond 

Máte dotaz? Můžete nás rovnou kontaktovat telefonicky  +420 602 296 287

Copyright © 2014-2018 ViaMarpi s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Created by Zora Solution

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.